پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب_ کشیش دستش را بر سر محمد قرار داد و پرسید: آیا با شیطان و اعمال شرورانه‌اش قطع رابطه می‌کنی؟ محمد پاسخ داد: بله. کشیش گفت: به نام پدر، پسر و روح القدس تو را مسیحی اعلام می‌کنم. پس از این سخنان، محمد پناهنده مسلمان، مسیحی شد و نامش را به «مارتین» تغییر داد و همسرش نیز آیین مسیح را در پیش گرفت و نام سابقش را عوض کرد.
چرا به مسیحی تبدیل می‌شوند؟
آیا این تلاشی برای کسب فرصت پناهندگی سیاسی است یا اینکه تصمیم به گرویدن به مسیحیت اقدامی نشات گرفته از اعتقاد پناهندگان مسلمان است؟ گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» حاوی دو دیدگاه در این زمینه است. برخی پناهندگان می‌گویند: تصمیمشان به خاطر این اعتقاد است که از ابتدا وقتی در کشورشان بودند می‌خواستند مسیحی شوند، اما آسوشیتدپرس به نقل از یک دختر ایرانی گزارش داد که عمده پناهندگان به مسیحیت گرویدند تا شانس خود را برای باقی ماندن و پذیرش درخواست پناهندگی سیاسی شان در آلمان افزایش دهند. کلیساهای آلمان ارقام مشخصی درباره تعداد پناهندگان مسلمان که مسیحی شده‌اند ارائه نداده‌اند، اما مارتینز گفت که تعداد چنین اشخاصی که توسط وی در دو سال گذشته مسیحی شده‌اند ۱۵۰ تا ۶۰۰ نفر عمدتا از ایران و افغانستان هستند. مارتینز این تعداد را معجزه خواند و گفت که دهها نفر منتظر آن هستند که برای غسل تعمید مسیحی نوبتشان برسد. کلیساهای آلمان گفتند: تعداد افراد مسیحی شده در دو سال گذشته همزمان با افزایش مهاجرت پناه جویان به این کشور اروپایی افزایش یافته است.
آلمان در روزهای گذشته تعداد زیادی از پناهندگان سوری را پذیرفت که پیش بینی می‌شود تا آخر سال ۲۰۱۵ میلادی به ۸۰۰ هزار نفر برسد. مارتینز سرپرست دوره‌های فشرده ۳ ماهه مسیحیت برای پناهندگان مسلمان قبل از دادن غسل تعمید آنان است که پس از آن به طور رسمی مسیحی می‌شوند.
فقط پناهندگان مسیحی را می‌پذیریم!
آلمان و فرانسه گرویدن به یک دین خاص را به عنوان شرط پذیرفتن پناهندگان اعلام نکرده‌اند؛ اما کشورهای دیگر اروپایی دین را عاملی مهم در زمینه پذیرش درخواست پناهندگی می‌دانند. اسلوونی با صراحت اعلام کرده که دو هزار پناهنده سوری را خواهد پذیرفت، اما به شرط اینکه مسیحی باشند. اسلواکی نیز پیشتر گفته بود ۲۰۰ پناهنده سوری را فقط در صورتی خواهد پذیرفت که مسیحی باشند. سخنگوی وزارت کشور اسلواکی گفت: فقط می‌خواهیم مسیحیان را انتخاب کنیم. «ایف نیکولن» معاون شهردار «روان» فرانسه گفت، این شهرداری فط پناهندگان مسیحی را می‌پذیرد.
روزنامه «لوموند» فرانسه به نقل از وی نوشت، پناهندگان را به این شرط می‌پذیریم که مسیحی بوده و تحت تعقیب داعش باشند. کشورهای دیگر اروپایی مانند قبرس، چک، اسلواکی و لهستان گفتند که ترجیح می‌دهند پناهندگانی را در خاک خود بپذیرند که مسیحی باشند.
منبع: العالم، چهار شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴.
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در شنبه 21 شهریور 1394 توسط : احمد
اگرچه اسلام‌هراسی و علل شکل‌گیری آن به  مدت‌ها قبل از حادثه ۱۱ سپتامبر و چه بسا به بیش از هزار سال پیش باز می‌گردد، اما تردیدی نیست که حادثه ۱۱ سپتامبر و موج سیاسی، امنیتی و تبلیغاتی عظیمی که متأثر از آن ایجاد شد، تاثیرات شگرفی بر چگونگی نگرش به مسلمانان در غرب و نحوه تعامل با آنان در جوامع غربی بر جای گذاشت.


ادامه مطلب
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در دوشنبه 16 شهریور 1394 توسط : احمد
«فاطمه فلاحتی» که ۱۶ سال دارد در شهر سن‌خوزه آمریکا زندگی می‌کند و با تعالیم اسلام آشناست. وی سرگذشت خود و دوستش را برای خانم «نیره شکرانی» مبلّغ و مدرس دانشگاه که برای تبلیغ به شهر سن‌خوزه رفته بود، ایمیل کرده و ایشان نیز جهت استفاده دختران جوان از این ماجرا، آن را منتشر کرده است. در ادامه سرنوشت یک دختر آمریکایی را از زبان دختری ایرانی الاصل می‌خوانید:


ادامه مطلبطبقه بندی: حجاب،  نوکیشان مسلمان، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در شنبه 14 شهریور 1394 توسط : احمد
کلیسای خانگی به مفهوم کهن و سنتیِ آن، به اجتماعی گفته می‌شود که در صدر مسیحیت [۱] برای برگزاری آیین‌های پرستشی مسیحیت شکل می‌گرفت؛ اما امروزه با تأثیری که جریان‌های فکری صهیونیسم، بر تفکر گروه‌ها و جنبش‌های نوپدید مسیحی نهاده، کلیسای خانگی نیز مفهوم و کارکرد جدیدی یافته است.

ادامه مطلب
طبقه بندی: تحولات در مسیحیت،  نوکیشان مسیحی،  فساد در کلیسا، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در شنبه 14 شهریور 1394 توسط : احمد
«بارت ارمن» (Bart D. Ehrman) متولد ۱۹۵۵، از محققین برجسته کتاب مقدس، مسیحیت را ترک کرد. پرفسور «ارمن» در کانزاس آمریکا متولد شد و در دوران دبیرستان یک مسیحی انجیلی معتقد بود. او در کتاب‌های خود از شور و شوق جوانی خود به مسیحیت، به تولدی دوباره و مسیحی بنیادگرا تعبیر کرده است و بر این باور بوده که کلمات کتاب مقدس وحی الهی است که خداوند آنها را از هرگونه خطا و اشتباهی حفاظت کرده است...

بارت ارمن

ادامه مطلب
طبقه بندی: تحولات در مسیحیت،  الوهیت عیسی،  نقادی کتاب مقدس، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در شنبه 14 شهریور 1394 توسط : احمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات