[http://www.aparat.com/v/8wG3i]

من کاتولیک بودم. و از 1995 تاکنون مسلمان هستم. پیش از آنکه به اسلام بگروم، شروع به تحقیقاتی کردم و درباره آن مطالعاتی انجام دادم. پیش از آن برادرم نیز مسلمان شده بود. من روش خودم برای زندگی انتخاب کرده بودم. زمانی که تحقیق درباره اسلام را شروع کردم، از برادر بزرگ‌ترم کمک گرفتم. برادرم صاحب، مسلمان بود، من به او نگاه می‌کردم و از او درس می‌گرفتم. و حتی پس از او پدرم نیز مسلمان شد...

خانم رشیده از اسلام آوردن خود و خانواده‌اش می‌گوید

گزارش

من کاتولیک بودم. و از 1995 تاکنون مسلمان هستم. پیش از آنکه به اسلام بگروم، شروع به تحقیقاتی کردم و درباره آن مطالعاتی انجام دادم. پیش از آن برادرم نیز مسلمان شده بود. من روش خودم برای زندگی انتخاب کرده بودم. زمانی که تحقیق درباره اسلام را شروع کردم، از برادر بزرگ‌ترم کمک گرفتم. برادرم صاحب، مسلمان بود، من به او نگاه می‌کردم و از او درس می‌گرفتم. و حتی پس از او پدرم نیز مسلمان شد.

من به جستجوی دقیق این دین و شیوه رفتاری آن پرداختم. برایم سؤال بود که چگونه خدا با مریم ازدواج کرده است و عیسی (که خود خداست) متولد شده است. چگونه خالق جهان، متولد شده و پیامبر هم هست؟ من هر روزه مطالعه می‌کردم. آن موقع 23 ساله بودم و تجربه کافی نداشتم. مادرم مسلمان نشد و پدرم که مسلمان شد با او صحبت کرد. او هنوز کاتولیک است؛ اما برخی باورهای مسیحیت را ندارد و قبول ندارد که مسیح خدا باشد.

رشیده در جواب گزارشگر که می‌پرسد زندگی‌ات پس از اسلام آوردن چگونه بوده است، می‌گوید که زندگی‌اش تغییر کرده است. او می‌گوید زندگی‌اش فعالانه تر و بیشتر درگیر حقایق شده است. او در ادامه بیان می‌کند که از آن پس حجاب را رعایت کرده است و راهی به جلو داشته است. می‌گوید یک هفته قبل از آنکه شهادتین خود را بگوید به فروشگاه رفتم و سرم را پوشانده بودم. دیگران نگاه متفاوتی به من داشتم و من تفاوت را از آن زمان احساس کردم. اما من فقط برای خدا حجاب را برگزیدم و هیچ گونه فشاری بر من تحمیل نشد.

پیام من به غیر مسلمانان این است که تحقیق کنند و کتاب بخوانند. و تنها به آنچه در رسانه‌ها می‌گویند اکتفا نکنند. برای دل خودشان مطالعه کنند. و پیام من به مسلمانان این است که با هم باشند و در حفظ وحدت خود بکوشند.

 

طبقه بندی: حجاب،  فیلم،  نوکیشان مسلمان،  رسانه ها، 
برچسب ها: تشرف به اسلام، نوکیشان مسلمان، تازه مسلمانان، رهیافتگان، مسلمان شدن، CONVERTING TO ISLAM،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در دوشنبه 13 آبان 1392 توسط : احمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات